Candice McKay

Candice Mckay ( Wyatt-Minter) je jihoafrická kadeřnice s excelentní kariérou od vzdělávání po spolupráci s magazíny a filmový průmysl. V roce 2007 si v Johannesburgu otevřela vlastní salon Wyatt Hairdressing and Barbering. Vyhrála mnoho prestižních ocenění jako například The Davines World Style Award 2010, nejlepší video na the Mirror Awards 2017, nejlepší artistický tým roku 2017 , Irish Hair Awards, Best Women's Collection, TCT Awards Tenerife 2017, světově uznávaná cena AIPP za nejlepší video 2017 a byla nominována na nejlepší mezinárodní artistku roku 2018.

Díky jejímu zázemí v umění a designu, spolupracuje Candice s nejrůznějšími umělci v odvětví módy. Pro její vlasové trendy čerpá inspiraci z architektury, hudby a vizuálního umění.

Během svého studia divadelního umění a dramatu, kde se zaměřovala na historii kostýmů, si Candice vyvinula velkou vášeň pro architekturu a fotografii. Díky tomuto osobnímu vývoji se Candice dostala k upravování vlasů pro módní přehlídky, reklamní spoty a módní editoriály.

Její zkušenosti s natáčením jí nejen poskytly mnohostrannost v její práci, ale také ji navázaly kontakty s fotografy, módními návrháři, vizážisty a designéry, kteří ji prostřednictvím kolektivních projektů ve mnohém inspirovali.

Zlomovým bodem v její kariéře bylo vítězství Davines World Style Contest v roce 2010 a následné vystupování na World Wide Hair Tour v roce 2012. Vzápětí se totiž stala jednou z Davines mezinárodních ambasadorů, čímž se vlastně stala kolegyní svých mentorů a idolů.

Candice také založila vlastní neziskovou organizaci „Wig Library“ (paruková knihovna). V jejím salonu ji tak může navštívit kdokoliv podstupující léčbu rakoviny a dostat paruku na míru či poradenství v oblasti vypadávání vlasů.

IG: candicemckay_